Чому ми робили акцент саме на молодшій школі?
За новими правилами дитина має право першочергового зарахування у найближчу до дому школу. За інформацією Міністерства освіти України, дитина може піти туди «без жодних тестів, співбесід чи інших випробувань». Тож для молодших класів близькість школи до дому є найважливішою.
Де у Києві у батьків найбільший/найменший вибір шкіл? Найкраще охоплена школами центральна частина міста. Вони не такі великі, як у нових житлових районах, однак розміщені густіше.
У мікрорайонах радянської забудови, спланованих в парадигмі модерністської архітектури, щільність шкіл теж висока. Тут мова про Оболонь, Троєщину, Харківський масив.
Проблеми з доступністю шкіл мають райони садибної забудови, зокрема Жуляни, Русанівські сади та садибна забудова Осокорків.
Чим менше населення в районі, тим менше шкіл, а відповідно і менше вибір. Це стосується Куренівки, Корчуватого, ДВРЗ, Биківні, Новобіличей та подібних районів змішаної забудови.
Скільки взагалі у Києві шкіл? Яке співвідношення приватних і комунальних? Зараз діє близько 500. Близько 90 % загальноосвітніх знаходяться в комунальній власності міста. Крім того, працюють державні — для талановитих дітей з усієї країни. Орієнтовно 10 % ринку освітніх послуг зайняли приватні школи з відповідною ліцензією. Але значна частина приватних шкіл працюють за схемою дистанційного навчання, інколи без ліцензії.
У яких школах найбільший недобір/перебір? Згідно з офіційними даними, максимальний перебір учнів у школах № 23 (Биківня), ліцеях № 171 (Печерськ), № 329 (Позняки) та «Інтелект» (Дружби народів). Наповнюваність цих закладів складає понад 200%.
Недобір учнів спостерігається у гімназії «Оболонь», школах № 192 та № 212 (Лісовий масив), № 114 (Поділ), № 278 (Троєщина). Ці заклади заповнені менш ніж на 35%.