Де у Києві
найбільший вибір шкіл?
Якщо у вас підростає майбутній першокласник і віддавати дитину до приватної школи ви не плануєте, то це дослідження саме для вас. Аналітики ЛУН Місто порахували, у яких мікрорайонах столиці найбільше шкіл для першачків.
Опубліковано 16 серпня 2019

Cумно визнавати, але літо закінчується і перше вересня вже близько. Ми зробили велике дослідження і проаналізували дані по школах із молодшими класами, при чому взяли до уваги лише ті заклади, що теоретично доступні кожному — комунальні та державні.

Де ж у Києві найкраще охоплення школами з молодшими класами? У лідерах — центр міста, Оболонь, Троєщина. Тут біля дома може бути більш ніж по 6 закладів. По 5–6 неподалік мають деякі мешканці Воскресенки, Виноградаря, Харківського, Лісового масиву.

1 школа біля дома має задовільняти родини з Осокорків, Новобіличей, Лівобережного масиву. Проблема із кількістю шкіл є в районах змішаної забудови — на Куренівці, ДВРЗ, Биківні, а також там, де панує садибна забудова, зокрема у Жулянах.
Щодо середньої кількості учнів у класах молодшої школи. Найбільший відсоток закладів з понад 30 дітьми у класі бачимо на Осокорках, Позняках, Академмістечку, Чоколівці, Борщагівці.

Детальніше про заповненість шкіл Києва читайте у нашому попередньому дослідженні — Де найлегше влаштувати до школи першачка? Спойлер: там є прогноз на найближчі роки, він може вас шокувати.
Де ми брали дані для дослідження? Аналізували інформацію ЛУН, Open Street Map та порталу «Освітня карта Києва». У першій графіці орієнтувалися на відстань 800 метрів, бо згідно з Державними будівельними нормами таким є радіус обслуговування початкових шкіл.
Інші статті на тему: