Скільки поверхів
у будинках мого мікрорайону?

Яка поверховість є найрозповсюдженішою для Києва і де у столиці переважає дуже високе житло? Розібралася команда ЛУН Місто.
Де ми брали дані? Джерела вже знайомі нашим постійним читачам — Open Street Map, Генеральні плани Києва 2020 та 2025, офіційна державна статистика та дані ЛУН.

Як вираховували типову поверховість житла для територій? Як завжди заморочилися. Розбили територію Києва, зайняту житловою забудовою, на точки і проаналізували для кожної висоту будинків у радіусі 300 метрів. Потім вирахували середнє (медіанне) значення.

Результати здивували. Виявилося, що найбільшу частину території Києва займає приватна забудова до 3 поверхів. Потім 6–16 поверхів, 4–5, 17–24, на останньому місці «хмарочоси» понад 24 поверхи.
Житло на 3 поверхи і менше найбільш характерне для територій, де переважає садибна забудова — Русанівські сади, Жуляни, Осокорки, Бортничі.

4–5 поверхів — це центр Києва, Дарниця, Воскресенка, Сирець, Нивки, Відрадний, Чоколівка.

6–16 поверхів — Оболонь, Троєщина, Позняки, Харківський, Русанівка, Березняки, Лісовий масив, Борщагівка, Академмістечко, Виноградар.

Житлові будинки понад 16 поверхів найчастіше можна побачити на Осокорках, Позняках, Лівобережному масиві, Дружби народів, Теремках. Бажаєте панорамний вид з вікна 20 поверху — вам сюди.
Інші статті на тему: