Чим ефективніше утеплений будинок — тим менше його мешканці можуть платити за опалення. Команда ЛУН Місто порахувала всі житлові багатоповерхівки Києва, щоб дізнатися у скількох відсотків будинків стіни не голі.


Де ми брали дані? На ЛУН. Інформацію щодо наявності утеплення у новобудовах збирали у забудовників. Дані щодо утеплення старого житла аналізували за серіями будинків — одні серії його передбачають, інші ні.

Які результати? Загалом у Києві близько 10 500 житлових будинків. Майже 6000 з них не мають комплексного утеплення стін — це «хрущовки», «сталінки», серійні панельні будинки 1970–1990-х. До 1600 серійних панельок Києва зведені з так званої утепленої панелі. Але таке утеплення не є ефективним і не відповідає сучасним нормам.

Зовнішнє утеплення мінеральною чи базальтовою ватою, пінополістиролом мають близько 400 багатоповерхівок — це новобудови. Інформація щодо утеплення ще близько 2600 будинків наразі відсутня.

Комплексне утеплення зовнішніх стін, яке ОСББ робили вже після зведення будинку, у цьому дослідженні ми не враховували. Це тема для окремої статті. Клаптикове утеплення квартир взагалі не розв'язує проблему всього будинку, тому на нього не звертали увагу.

Читайте також, як ми у березні знімали багатоповерхівки Києва тепловізором.
Інші статті на тему: