Де кияни стали
рідше/частіше бувати
під час карантину?
Життя у місті змінюється на очах. Дивіться, які трансформації відбулися у пересуванні мешканців Києва та передмістя — ЛУН Місто візуалізував дані Google.
Наскільки рідше ми стали відвідувати офіси та стояти на зупинках громадського транспорту, як просів трафік кафе, торговельних центрів та кінотеатрів, а що з парками. Порівняти статистику до/під час карантину можна за допомогою сервісу COVID-19: звіт про пересування жителів від Google. Ми візуалізували ці дані для вас.

Звіти Google показують, як змінилася частота і тривалість перебування в різних місцях порівняно з контрольним значенням. Під контрольним значенням мається на увазі медіанне значенням для відповідного дня тижні за 5-тижневий період з 3 січня по 6 лютого 2020 року. Тобто день під час карантину порівнюють із середнім значенням до карантину.

Дані використовують тільки анонімізовані — ніхто не побачить, скільки разів ви ходили у магаз. Статистика формується на основі даних користувачів, які включили історію місцезнаходжень.

Що ж бачимо у цифрах?
  • У будні дні найбільше впало відвідування офісів — 21 серпня (п'ятниця) це було мінус 35%, 7 серпня (п'ятниця) — мінус 33%.
  • Потім йдуть зупинки громадського транспорту, станцій метро і залізничні станції — мінус 14% (21 серпня), мінус 15% (7 серпня).
  • Ресторани, кафе, торговельні центри, музеї, бібліотеки та кінотеатри станом на 21 серпня просіли на 9%, станом на 7 серпня — на 8%.
  • Продуктові супермаркети, фермерські ринки та аптеки навпаки стали відвідувати більше — плюс 3% (і 7, і 21 серпня).
  • Справжній бум у парках, але тут популярності звісно посприяла й сезонність — у п'ятницю 7 серпня плюс 67%, у п'ятницю 21 серпня плюс 57%, у неділю 23 серпня взагалі плюс 71%.
  • Динаміка пересування у житлових районах лишилася майже та сама (мінус 1%) — дім є дім.
Інші статті на тему: