Наскільки тепліше
стало в Україні за 30 років?
Як змінилася температура у містах — ЛУН Місто візуалізував підсумки спостережень державних метеостанцій.
За відчуттями літо в Україні стає все спекотнішим, весна все теплішою, а справжні зими наче трапляються рідше. Чи збігаються відчуття з цифрами, гайда дізнаємося.

Щоб оцінити кліматичні зміни, Всесвітня метеорологічна організація з початку 20 століття ділить спостережень на 30-річні періоди. Середні значення цих періодів за температурою повітря й опадами називають кліматичною нормою. Оцінку значень роблять національні гідрометслужби.

Попередній кліматичний період тривав з 1961 по 1990 роки, нинішній з 1991 по 2020. Цього року за спостереженнями державних метеостанцій є змога підбити підсумки за 1991–2020 роки й оприлюднити нові кліматичні норми.

Найбільше за останні 30 років потеплішало в Чернігові та Києві — на 1,6°С. Найменше в Ужгороді — на 0,9°С. У Києві кліматична норма для червня, 19,5 °С, виявилась на 1,3 °С вищою, ніж це було для періоду 1961—1990 років. У січні взагалі було на 2,4 °С вище.

Щодо опадів картина строката, але загалом їхня кількість зменшилась.

Темпи глобального потепління в Україні в цілому швидші ніж у світі. Всесвітня метеорологічна організація вважає потепління за 30 років близьким 1°С, зазначає на сторінках «Урядового кур'єра» директор Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського Олександр Косовець.

Тож відчуття не підводять.
Інші статті на тему: