Бот «Якість повітря у Києві»
перейшов на дані ЛУН Місто
Завдяки колаборації бот отримав низку корисних оновлень
Бот
«Якість повітря у Києві»
перейшов на дані
ЛУН Місто
Завдяки колаборації бот отримав низку корисних оновлень
Telegram-бот «Якість повітря у Києві», який попереджає 100 000 користувачів про забрудненість повітря у столиці та передмісті, перейшов на дані у режимі реального часу ЛУН Місто Air й отримав одразу кілька інших оновлень – збільшив покриття, змінив назву, додав повідомлення-картинки.


  • Завдяки переходу на станції мережі ЛУН Місто Air тепер бот моніторить повітря аж у 40 мікрорайонах Києва та передмісті (було 31). Додалися Березняки, Біличі, Деміївка, КПІ, Куренівка, Лівобережний масив, Нова забудова, Жуляни, Чоколівка.
  • Підказує, яка якість повітря загалом по Києву — для цього треба натиснути кнопку «Весь Київ».
  • Інформація у боті тепер оновлюється щохвилини, замість раз на 30 хвилин, як було раніше. Користувачі одразу побачать, якщо вітер приніс забруднення.
  • Всі станції бота тепер однакові, калібровані між собою та з пристроєм, внесеним у реєстр затверджених типів засобів вимірювальної техніки України.
Також бот повністю змінив вигляд повідомлень: замість нудного тексту тепер картки з емоджі. Ними зручно ділитися з друзями, близькими.

Сервіс оновив аватарку та назву — відсьогодні бот називається «Якість повітря у Києві NOW», а його лого стало схожим до іміджевого лого Ukraine NOW.
Telegram-бот «Якість повітря в Києві» був запущений київським розробником два роки тому — у листопаді 2018. Зараз бот інформує про якість повітря 100 000 користувачів.

ЛУН Місто Air — мережа станцій моніторингу якості повітря, що має понад 60 станцій у Києві та передмісті. Станції вимірюють рівень PM 1, PM 2.5, PM 10, а також температуру та вологість. Вимірювачі розроблені командою проєкту міських досліджень ЛУН Місто спільно з командою з Факультету радіофізики, електроніки та комп'ютерних систем КНУ Шевченка. Крім бота показники станцій можна дивитися на карті мережі.
Інші статті на тему: