ЛУН Місто запустив
інформери з індексами міста
У реальному часі можна слідкувати за якістю повітря, рівнем заторів та температурою за вікном у Києві.
Що ми робимо, коли просинаємося? Дивимося погоду. А що з якістю повітря? Що з трафіком? На нашу думку, це теж одні з головних індексів комфорту у місті. І зручно, коли все зібрано на одній платформі. Тому тепер всі ці показники є на головній сторінці ЛУН Місто.

Дані про якість повітря ми отримує завдяки власній мережі вимірювачів чистоти повітря Києва. Роботу над нею розпочали рік тому разом із командою з Факультету радіофізики, електроніки та комп'ютерних систем КНУ Шевченка. Станції для мережі розробили власноруч. Пристрої моніторять концентрацію дрібнодисперсного пилу — PM 2,5 та PM 10, а також температуру та вологість. Дрібнодисперсний пил може провокувати серцево-судинні та респіраторі захворювання (а кому це треба під час ковіду?). Коли концентрація цих часточок висока, не варто відчиняти вікна та гуляти вулицею, особливо з дітьми.

Дані про трафік інформери отримують завдяки сервісу Traffic Index від TomTom. Сервіс визначає втрати часу у дорозі. Якщо показник, наприклад, 80%, то трафік на дорогах Києва дуже щільний і, щоб доїхати з пункту А у пункт Б, треба витратити на 80% часу більше ніж без заторів.

Розібратися з показниками допомагають колірні індикатори: зелений — добре, червоний — погано, жовтий — більш-менш.

Встановити інформер у себе на сайті можуть всі охочі, для цього треба додати на сторінку код:
<div id="lun-misto-partner-informer">
  <script>
   (function (w, d, s) {
    var ss = d.getElementById(s);
    j = d.createElement('script');
    j.async = true;
    j.src = 'https://misto.lun.ua/getinformer?partner=1&id=' + s + "&t=" + new Date().getTime();
    ss.appendChild(j);
   })(window, document, 'lun-misto-partner-informer');
  </script>
</div>
Долучайтеся.