ЛУН МІСТО
Біля яких станцій метро буде найбільше
нового житла?

Де зараз найбільший вибір новобудов біля метро?

Близько до метро — це 5–15 хвилин пішки, ми відштовхувались від такого розрахунку. Зараз список за цим критерієм очолює станція «Осокорки». Потім «Либідська», «Палац „Україна"», «Дружби народів», «Печерська».

Найбільше нових квартир у 5-хвилинній доступності біля «Палацу „Україна"», «Осокорків», «Славутича», «Голосіївської», «Либідської», «Печерської». Багатьом мешканцям новобудов 5 хвилин до «Оболоні» та «Житомирської».
Біля яких станцій метро буде найбільший вибір нового житла у 2020–2025 роках?

У перспективі картина зміниться. Новими лідерами у категорії 5–15 хвилин стануть «Лісова» та «Іподром». «Осокорки» замикатимуть трійку лідерів. Найбільше житла у 5-хвилинній доступності має з'явитися біля запланованої станції «Виноградар», а також «Славутича», «Лісової» та «Червоного хутора». Останній перебереться у лідери з кінця списку. Багато людей має жити у новобудовах біля «Проспекту Правди» — ще не збудованої станції метро на Виноградар.
Як ми рахували?

Ми використовували одразу кілька джерел інформації. Зокрема, схему рейкового пасажирського транспорту Генерального плану Києва 2025, детальний план території району, що прилягає до вулиці Маршала Гречка та проспекту Правди, проектну документацію Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції «Сирець» на житловий масив Виноградар, дані OpenStreetMap, топографічну зйомку Києва 1:2000, інформацію Головного управління статистики в Києві та дані ЛУН.

У результаті ми знали, скільки орієнтовно людей живе у вже зведених новобудовах, де будуватимуть нове житло, якою буде його площа. Могли визначити потенційну кількість його мешканців. Були в курсі, де у місті розташовані світлофори, підземні переходи та інші перепони на шляху пішоходів. На основі цих даних ми порахували зони обслуговування метро в різних радіусах пішохідної доступності. Все просто. (Насправді ні).
Першими нові інфографіки про якість життя в Києві отримують підписники Telegram-каналу ЛУН Місто. Там, до речі, викладаємо інфографіки у високій якості.