Чи достатньо
підземних паркомісць
у новобудовах Києва?
Ми дуже любимо подвір'я без машин. Робити їх такими допомагають, зокрема, підземні паркінги. Команда ЛУН Місто зіставила кількість квартир та підземних паркомісць у нових житлових комплексах столиці.
Джерело даних: ЛУН. Враховані ЖК, що надали дані про кількість паркомісць на підземних паркінгах. Для легкості сприйняття одна квартира умовно прирівняна до однієї машини.
Опубліковано 17 вересня 2019

  • У 20 % новобудов підземних паркомісць більше ніж квартир. На одне місце претендує менше однієї.
  • У 49 % житлових комплексів на одне паркомісце припадає 1–2 квартири
  • У 14 % — 3–4 квартири
  • У 17 % — понад 5 квартир

Як ми рахували? Для початку взяли на ЛУН повний список нових ЖК Києва. Загалом їх у місті понад 700. Паркувальні місця у новобудовах столиці бувають кількох типів — підземні, надземні багаторівневі, наземні однорівневі, гаражні бокси. Багаторівневі надземні парковки у Києві мало розповсюджені. Тож місію звільнити територію від машин ми поклали на підземні.

Наявність таких декларують понад 260 ЖК Києва (37 % від загальної кількості). Точну кількість підземних паркомісць у комплексах змогли сказати у 189 відділів продажів.

Найкращий показник підрахунку — 6,5 підземних паркомісць на одну квартиру. Найгірший — 17 квартир на одне паркомісце. Зважайте на цей параметр, обираючи якісне житло. Адже так приємно гуляти біля дому, не протискуючися повз запарковані авто.
Інші статті на тему: