Дізнавайтеся
якість повітря у Viber.
Ми запустили бот
Дані в реальному часі для Києва, Львова, Одеси, міст-супутників та мікрорайонів столиці.
Клікніть на зображення, щоб підписатися на бот
Опубліковано 8 грудня 2021

Команда ЛУН Місто Air запустила безкоштовний вайбер-бот Повітря NOW, що надсилає сповіщення про якість повітря у Києві, Львові та Одесі. У цих містах проєкт має власні мережі станцій.

Для столиці вайбер-бот Повітря NOW надає інформацію не тільки по місту в цілому, а й по окремих мікрорайонах та містах-супутниках.

У боті мінімум кнопок. За допомогою «Змінити район» можна обрати місто – Київ, Львів, Одеса, та мікрорайони, міста-супутники для столиці. «Увімкнути/Вимкнути автомоніторинг» допоможе активувати автоматичні сповіщення про погану якість повітря. А за допомогою кнопки «Відправити локацію» можна отримати актуальні дані для вашого місця, навіть якщо ви не знаєте назв мікрорайонів у Києві.

Показники бота розроблені так, щоб бути максимально зрозумілими:

  • зображення з зеленим фоном – повітря чисте, варто гуляти, провітрювати приміщення;
  • жовтий – повітря прийнятне;
  • помаранчевий – нездорове для чутливих осіб, зокрема дітей, літніх людей, людей з хронічними захворюваннями дихальної чи серцево-судинної системи;
  • червоний – нездорове для всіх, варто закрити вікна та відмовитися від довгого перебування на відкритому повітрі.
Дані у бот поступають зі 135 станцій ЛУН Місто Air: 80 працює у Києві та передмісті, 25 — у Львові, 20 — в Одесі і ще близько 10 у різних містах, селах України — Херсоні, Умані, Житомирі, Стриї та інших. Станції у режимі реального часу вимірюють концентрацію дрібнодисперсного пилу — PM 1, PM 2,5, PM 10. Ці наддрібні часточки ми не бачимо неозброєним оком, але через надмалий розмір вони можуть потрапляти у легені, кров і погано впливати на здоров'я.

Cистема моніторингу якості повітря ЛУН Місто Air — соціальний проєкт, створений командою проєкту міських досліджень ЛУН Місто та командою науковців Факультету радіофізики, електроніки та комп'ютерних систем університету Шевченка.
Клікніть на зображення, щоб підписатися на бот
Клікніть на зображення, щоб підписатися на бот
Більше сервісів ЛУН Місто Air
Карта якості повітря
Інформери
Телеграм-бот