Де жити,
щоб пішки ходити на
роботу у бізнес-центр?
Приємно, коли дорога на роботу не забирає багато часу. ЛУН Місто дізнається, де шанси діставатися до офісу швидко найбільші.
У Києві близько 500 БЦ в окремо розташованих будівлях. Приміщення в кожному десятому з 500 бізнес-центрів здається як офіс класу А.

Окремого бізнес-сіті загальнодержавного масштабу у столиці немає — офіси розміщені між житловими і виробничими будівлями. Раніше під бізнес-сіті в Генеральному плані 2025 була зарезервована територія Рибальського острову. У майбутньому місцем розвитку офісної нерухомості може стати район Теличка біля метро Видубичі.
Де у Києві зараз найбільше і найменше бізнес-центрів?

Бізнес-осередки великих компаній природно прагнуть бути географічно ближче один до одного. Сьогодні у Києві більшість розміщені на правому березі. Враховуючи транспортні особливості столиці, з містобудівної точки зору Києву добре розвивати БЦ також і на лівому березі.
В яких мікрорайонах зараз найбільше бізнес-центрів класу А?

Однозначно лідирує центральна густонаселена частина міста, але є винятки. Схожий на укріплений замок БЦ Wonder Land розміщений в промисловій зоні між Подолом та Оболонню. Golden River — за Борщагівкою. На лівому березі клас А представляє Silver Breeze біля мосту Патона.
Чим взагалі бізнес-центри класу А відрізняються від В і С?

Зазвичай клас A присвоюється бізнес-центрам, які розташовані в престижному діловому районі. Сам БЦ знаходиться в окремій будівлі, має якісним свіжий ремонт, зручний заїзд, розвинену бізнес-інфраструктуру. Ми вказували ті класи, які заявляються в оголошеннях про здачу приміщень.
Які ще джерела даних ми використовували?

Відкриті геопросторові дані OpenStreetMap, топозйомку 1:2000, дані ЛУН.
Інші статті на тему: