Зараз найменше вільних місць у дитсадках Дарницького району, найбільше - Деснянського, Святошинського та Дніпровського

ЛУН Місто проаналізував та для наочності вивів на інтерактивну карту Заповненості дитсадків Києва дані міського Порталу дошкільної освіти Києва.

Посилання на інтерактивну карту Заповненості дитсадків Києва ЛУН Місто misto.lun.ua/kids

Якою є заповненість по районах Києва

На 17 серпня 2023 найбільше вільних місць було у Деснянському, Святошинському та Дніпровському районах. Найменше ми фіксували у Дарницькому районі, а також Шевченківському та Подільському.

Загальний розподіл заповненості на 17 серпня 2023 такий:

Чотири роки тому ЛУН Місто вже оцінював заповненість дитсадків Києва. Тоді найбільші черги були на Теремках, Осокорках, Позняках - у тому ж Дарницькому районі. Черга могла доходити до 2000 дітей, така ситуація була на Осокорках. До речі, станом на 17 серпня 2023 загальний показник вільних місць для Дарницького району становить -2040. Чотири роки тому добре з місцями було в центральній частині міста, а також на Воскресенці та Лісовому масиві.

Посилання на інтерактивну карту Заповненості дитсадків Києва ЛУН Місто misto.lun.ua/kids

Скільки загалом місць цього навчального року

На 15 серпня 2023 у садках Києва відкрито 37,7 тис. місць для набору дітей (це так звана фактична кількість). Більшість з них вже зайняті. Однак кількість вільних місць постійно змінюється - зокрема через те, що певна кількість дітей переводиться, а не зараховується вперше.

Після 31 серпня ситуація щодо кількості вільних місць у садках має змінитися ще кардинальніше - завершиться офіційне зарахування, відрахування, переведення. Тож слідкувати за вакантними місцями варто й з початком навчального року. Заявки на вступ подаються через Портал дошкільної освіти Києва.

Посилання на інтерактивну карту Заповненості дитсадків Києва ЛУН Місто misto.lun.ua/kids

Скільки у Києві загалом комунальних садків

Цього року у Києві налічується 545 комунальних дитячих садків та 26 дошкільних підрозділів в закладах загальної середньої освіти. Як інформує Управління дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти КМДА, умовна потужність цих закладів становить 97,4 тис. місць для дітей від 1 до 6 (7) років. Це так звана планова кількість.

Минулого навчального року у садках могло навчатися 95,8 тис. дітей - звісно, не всі ці місця були вільні, бо багато дітей продовжували навчання. На кінець навчального року у списках вихованців дитячих садків налічувалося 85,9 тис. дітей. Тобто понад 10 тис. місць, за даними Управління, залишалися вільними. Яким буде показник цього навчального року, стане зрозуміліше вже з початком навчання.

Як користуватися картою Заповненості дитсадків Києва ЛУН Місто

Комунальні дитячі садки, де зараз понад 10 місць позначені на карті блакитним та синім кольором. Садки, де зараз немає місць, позначені червоним.

Ми оновлюємо дані щодня. Так само щоденно змінюється інформація у розділі Статистика на Порталі дошкільної освіти Києва.

Щоб не пропустити наші нові проєкти - підписуйтесь на Telegram ЛУН Місто t.me/lunmisto