Скільки у Києві підземних паркінгів

Опубліковано 7 липня 2023

З початку повномасштабної війни підземні паркінги розглядають як обʼєкти подвійного призначення – і для паркування авто, і для захисту людей під час небезпеки. Команда ЛУН Місто на прохання редакції The Village Україна порахувала, скільки наземних і підземних паркінгів у київських ЖК, а також дослідила, в яких пропорціях паркінги розміщені Києвом. Повну статтю читайте за посиланням.

У Києві з 2010 року повністю збудували або почали зводити чи планувати будівництво 781 житловий комплекс. Паркінги є у 601 ЖК, а в 301 (40%) є саме підземні паркінги. Зі 460 уже введених в експлуатацію ЖК 370 мають паркінг, у 189 (41%) це підземні паркінги.

Джерело: The Village Україна

Печерський (7067) і Шевченківський (4032) райони лідирують за кількістю паркомісць, а найменше – у Подільському (483) і Деснянському (189).

Серед уже збудованих ЖК найвище співвідношення кількості паркомісць до квартир у Печерському районі (59%), а найменше – на лівому березі (Деснянському, Дарницькому і Дніпровському районах).

Джерело: The Village Україна

Найбільше підземних паркінгів серед збудованих ЖК мають житлові комплекси Шевченківського (46) і Печерського районів (41), а найменше – Подільського (7) і Деснянського (2).

Серед обʼєктів, які ще перебувають у процесі будівництва, найбільше підземних паркінгів запланували зробити в Шевченківському районі (61), а найменше – в Деснянському (7).

Джерело: The Village Україна

Що це означає для міста - читайте у статті The Village Україна: https://www.the-village.com.ua/village/city/asking-question/340925-skilki-u-kievi-pidzemnih-parkingiv-u-zhk-i-chi-diysno-voni-potribni-doslidzhennya-lun-misto