Що таке «Чекліст доброустрою»
від ЛУН. Місто?
«Чекліст доброустрою» від ЛУН Місто — це список підказок при виборі житла у новобудові.
Тут ми зібрали важливі елементи благоустрою, від підземного паркінгу до лапо-мийки для собаки, які щодня робитимуть ваше життя комфортнішим.

Роздрукуйте «Чекліст доброустрою» перед візитом в офіс продажу обраного ЖК, аби не забути розпитати про великі та малі дрібниці, які робитимуть ваше життя приємнішим у комплексі.
Вибір житла — це не лише про розташування, планування та колір шпалер.
Вибір житла — це вибір простору для життя, де ви будете щасливі вирішуючи повсякденні справи: купуючи продукти, паркуючи машину та відпочиваючи.
Як «Чекліст доброустрою» допоможе мені обрати житло?
Пройдіться по списку благ наявних у ЖК, це допоможе вам уявити своє щоденне життя на території новобудови. А також проаналізувати можливості, які дасть вам простір та інфраструктура комплексу. Ось кілька питань, над якими ми пропонуємо задуматися, перш ніж нести свої гроші забудовнику:
чи легко запаркувати авто?

де швидко купити продукти?

чи безпечна дорога до школи?

де гості запаркують авто?

чи є де погуляти песика?

чи можна запросити друзів на прогулянку поблизу?

чи є місце, щоб сховатися і почитати книжку в тиші або зайнятися йогою?


«Чекліст доброустрою» — це спроба ЛУН Місто допомогти вам обрати справді комфортне житло, врахувавши такі неочевидні дрібниці, як-то можливість зберігати візок чи велосипед на ресепшені дому.
Як «Чекліст доброустрою» може вплинути на забудовників та змінити місто?
«Вийшов з під'їзду — потрапив на парковку» — типова історія більшості новобудов.

Саме покупець формує запит на житло, яке забудовник спроєктує у місті. Таким чином наші власні бажання матеріалізуються в тому, як виглядає столиця: Коли люди хочуть просто дешеве житло — забудовники будують просто дешеве житло. Коли люди хочуть кафе, парк, зону барбекю, сухий фонтан, двір без авто у ЖК — забудовники ламають голову і пропонують кращі проєкти благоустрою.

Власна квартира — це найбільша покупка в житті (якщо лише ви не плануєте купити яхту). Не соромтеся дізнаватися та відкрито питати забудовника про те, наскільки комфортно вам буде у місці, яке ви плануєте назвати своїм домом.

Ваші побажання щодо інфраструктури ЖК та запит на блага для мешканців впливає на забудовника. І на наше місто також :)

Благоустрій силами забудовника, а не коштом мешканців
Уявіть собі місто, в якому не треба ставати активістом, щоб у під'їзді встановили пандуси.

Благоустроєм має займатися забудовник, а не мешканці дому.
Мешканці дому мають займатися сім'єю, відпочинком, песиком і дітьми, їздити у «тренажерку» на ліфті, а не машиною, пікнікувати у власному дворі, а не бігати поверхами збираючи підписи за встановлення нового паркувального місця/спортмайданчика/шлагбаума.
Як благоустрій впливає
на моє повсякденне життя у ЖК?
Коли благоустрою нема — ви сиплете прокльони. Коли благоустрій продумано заздалегідь — ви швидше дістаєтеся додому і заварюєте чашку гарячого/ігристого/зеленого і кайфуєте.

Ось кілька благ, які суттєво впливають на якість вашого життя на території ЖК.
Під'їзд врівень із землею
Все просто — нащо створювати сходинки там, де можна їх не створювати? Під'їзд врівень із землею дає можливість комфортно заходити в дім з двома пакетами Metro, коробкою з Нової Пошти і дитиною у візочку.
Дитячі майданчики
для дітей різного віку
Більшість дитячих майданчиків встановлені задля галочки. Через що діти втрачають інтерес до них так само швидко як фарба майданчиків лущиться. Сучасні батути, лазалки, шахова дошка як у «Поттері» можуть стати місцем дозвілля дітей і підлітків. А ще така класна інфраструктура має шанс зекономити батькам час на пошуки дітей по гаражах.
Територія без транспорту
Підземний паркінг або паркувальна зона винесена за територію подвір'я — це здорове інфраструктурне рішення як з точки зору безпеки, так і екології.
Доступ до води, променад,
зона барбекю
Не треба пакувати валізи і дітей у машини, щоб поїхати на пікнік. Щоб послухати шум дерев і спів птахів. Щоб відпочити у тиші. Щоб прогулятися із дитиною. Щоб зібратися з друзями поїсти м'яса.

Будь-яка вода на території ЖК — фонтан, набережна, озеро — корисна для мікроклімату, бо робить повітря більш вологим, а отже комфортнішим перебування у спеку.
Комерційні площі на перших поверхах
Можливість сходити в кафе під домом, швидко купити продукти в капцях, вийти на кавовий перекур у власне подвір'я.

Оксамитовий голос у київському метрополітені каже «Чисто не там, де прибирають, а там де не смітять». Ми кажемо — «Безпечно не там, де стоять камери спостереження, а там де багато людей». А люди збираються там, де є дозвілля.
Чому ми це робимо?
Чим займається ЛУН Місто
Купуючи класне житло ви робите добре не лише собі, а й місту, спонукаючи забудовників проєктувати кращі місця для життя. «Чекліст благ» — це наш перший крок до формування запиту на благоустрій при виборі житла.

Якщо у вас є коментарі, побажання, щодо важливі пункти не згадані в чеклістаі — будемо раді почути ваш фідбек.
Пишіть на misto@lun.ua із темою «Чекліст».