Запустили інтерактивну мапу рівня безбарʼєрності Луцька

Опубліковано: 8 жовтня 2024

Проєкт розробили ЛУН спільно з  місто.ребут за участі ГО “Безбарʼєрність”. Проєкт є соціальною ініціативою і створений для Луцька безоплатно, він є частиною загальноукраїнської мапи безбарʼєрності. Посилання на Мапу: https://misto.lun.ua/barrier-free/lutsk

Мапа Місто без меж: Луцьк  – майданчик, де в одному місці буде зібрана найбільш повна інформація щодо рівня безбарʼєрності закладів, житлових будинків, публічних просторів.

Мапа є інтерактивною і продовжує наповнюватись.

Мапа Місто без меж: Луцьк є складовою загальноукраїнської Мапи Місто без меж. Її мета — підвищити обізнаність суспільства у сфері безбарʼєрності та допомогти представникам маломобільних груп зорієнтуватися щодо рівня доступності просторів. Також одна з головних задач Мапи — допомогти містам, областям, районам отримати дані щодо рівня безбарʼєрності та завдяки цьому мати можливість приймати більш ефективні управлінські рішення щодо розвитку територій.

Посилання на Мапу: https://misto.lun.ua/barrier-free/lutsk

Чому Мапа важлива

З початку повномасштабної війни десятки тисяч українців частково або повністю втратили мобільність. Суспільство більше не може вдавати, що проблеми вільного пересування містом та доступу до послуг не існує. Міста, городяни, бізнеси мають робити простір зручним для всіх, – таким чином, як мінімум, проявляючи повагу до захисників та захисниць.

Зручний інклюзивний міський простір – це комфорт для всіх. Маломобільними є і батьки з малою дитиною, люди старшого віку, просто втомлений ви, або ви, що несете важкі пакунки з супермаркету.

Маломобільним час від часу буває кожен з нас.

Посилання на Мапу: https://misto.lun.ua/barrier-free/lutsk

Команда Мапи

Функціонал Мапи розроблений командою  ГО ЛУН Місто.

Дані для мапи зібрані командою  місто.ребут  за допомогою чеклистів, розробленим ГО ЛУН Місто у співпраці з ГО “Безбарʼєрність”,  виконавчим партнером ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», спрямованої на створення рівних можливостей для всіх українців.

На мапі позначають рівень безбарʼєрності кафе, супермаркетів, в перспективі — парків, вулиць, закладів соціальної сфери, освіти, медицини, житлових будинків. Зазначено, чи є вхід в рівень з тротуаром, пандус, понижений бордюр, вбиральня для людей з інвалідністю, світлофор зі звуковим сигналом тощо.

Посилання на Мапу: https://misto.lun.ua/barrier-free/lutsk

Функції Мапи

Місця позначені на мапі колами-пінами. Клікнувши на пін можна дізнатися, які елементи доступності є на обраній локації.

Піни на мапі мають різний колір. Чим ближче до зеленого — тим більше елементів безбарʼєрності має локація і тим вищий її індекс безбарʼєрності. Чим ближче до червоного — тим барʼєрнішою є локація.  Індекс безбарʼєрност є умовною величино. Адже усі люди різні і кожен має свої потреби. Але маркування кольором допомагає первинно оцінити рівень доступності. Локації без індекса мають синій колір.

ЛУН Місто – громадська організація, соціальна ініціатива української ІТ-компанії ЛУН. Створює сервіси та дослідницькі проєкти, покликані зробити життя в місті більш комфортним. Від початку повномасштабного вторгнення бере активну участь у проєктах, повʼязаних з безбарʼєрністю, відбудовою, реінтеграцією ветеранів.

місто.ребут — Спільнота людей, що піклуються про [місто], в якому хочеться жити, працювати, відпочивати та навчатись. Змінюють химерне уявлення про слово «урбаністика». Залучають «Волинську діаспору» до життя [міста].