Громадський моніторинг укриттів на ЛУН Місто

Виводимо на карту офіційні та неофіційні укриття, щоб кожен українець міг перевірити, чи відкрите укриття, та лишити відгук для інших

Опубліковано: 6 червня 2023

Зараз на карту виведені укриття Києва, Львова, Одеси та Миколаєва. У планах - розширити карту прихистків на випадок повітряної тривоги на інші міста України https://misto.lun.ua/shelters

Механізм громадського моніторингу укриттів простий: заходите на сайт карти ЛУН Місто,  шукаєте найближче укриття, перевіряєте його роботу та лишаєте відгук на карті. Відгуки по укриттях зможе подивитися кожен охочий — у картках укриттів, у блоці “Люди кажуть”.

Ми шукали, що можемо зробити оперативно, вже зараз. Ані в нас, ані в міської влади  немає ресурсу, щоб кожного дня обходити кожне укриття. Але ми маємо зручну карту та вміємо швидко збирати відгуки реальних людей. Тож обʼєднали ці дві функції і закликаємо всіх містян долучитися до збору фідбеку по укриттях”, — розповідає Анна Денисенко, кураторка проєкту ЛУН Місто.

Корисна карта ЛУН Місто минулої весни та осені принесла багато користі, розповідаючи про місця з працюючими аптеками, заправками з бензином, закладами з генераторами тощо. Сьогодні виходячи вранці до роботи та проходячи повз найближче укриття, городяни перевіряють його доступність та залишають відгуки на карті. Щоб «закриті двері» чи «сирий підвал» не стали сюрпризом під час тривоги.

Крім офіційних укриттів на карту ЛУН Місто виведені заклади з укриттями — кафе, коворкінги, крамниці. Додати свій заклад можна заповнивши заявку за посиланням https://forms.gle/95shhLqjeCHXJD3d9. Прохання робити це лише у випадку наявності безпечного місця.

Обʼєднавши дані щодо укриттів у приватних закладах з даними про офіційні укриття та додавши сервіс відгуків, ми матимемо повнішу картину.

Водночас звертаємо увагу, що карта може мати неточності, оскільки є інструментом громадського контролю і не є офіційним джерелом даних. Будь ласка, переконайтесь особисто заздалегідь, що укриття, яке вас цікавить, відкрите під час повітряної тривоги. Автори Карти не несуть відповідальності за достовірність та точність наданої користувачами інформації.

Подивитися карту укриттів https://misto.lun.ua/shelters.