У яких будинках
живуть кияни?

Чи багато мешканців столиці живе у новобудовах? Скільки зможе оселитися у житлових комплексах, що тільки будуються? Чи розповсюджені у Києві приватні будинки? Як картина змінюється в залежності від району? Відповіді дізналися аналітики ЛУН Місто.



Щоб вирахувати, у яких будинках мешкають кияни, ми розділили житлову нерухомість на п'ять категорій.

Ненові багатоповерхівки — будинки здані до 2010 року.

Новобудови — здані після 2010-го.

Перспективна забудова — будинки, які планують здати до 2025-го.

Окремо виділили приватні будинки та гуртожитки.



Ми орієнтувалися на 2010 рік, бо він став переломним для київської та й світової будівельної сфери. Криза 2008-го більше ніж на рік зупинила зведення нового житла. І 2010-го знову почалося пожвавлення.



Дані для аналізу ми брали з кількох джерел: Open Street Map, ЛУН, офіційна статистика, містобудівна документація. Для кожного району Києва порахували сумарне населення, яке потім розділили на п'ять категорій, відповідно до категорії будинків.

Багатоповерхівки до 2010 року

У всіх районах Києва найбільше людей живе саме у таких будинках. У Деснянському та Оболонському районах процент людей, які мешкають у ненових багатоповерхівках, найбільший — 84 % та 83 %. Найменший відсоток у Голосіївському районі — 50 %, але невдовзі завдяки метро ситуація там зміниться.

Новобудови

Найбільший процент вже зведених новобудов — у центрі, у Печерському та Подільському районах — 28 % та 26 %. Не сильно відстає Голосіївський — 21 %. Найменший процент новобудов у Деснянському районі — лише 7 %. Це пов'язано, зокрема, з транспортною відрізаністю Троєщини.

Перспективна забудова

Попри свою і так рекордну щільність населення найактивніше забудовується Дарницький район — 24 %. Далі в рейтингу — Голосіївський та Солом'янський. Там у найближчі роки додасться відповідно 20 % та 12 %.



У Деснянському районі зводити багато нового житла наразі не планують — процент перспективної забудови тут становить лише 5 %. У центрі (Печерський, Шевченківський та Подільський райони) перспективної забудови близько 9 %.

Приватні будинки

Найбільший процент мешканців приватних будинків у Дарницькому та Голосіївському районах — 7 % та 6 %. Найменше — у центральних районах: Печерському та Шевченківському лише близько 1 %.

Гуртожитки

Ця категорія найменша. За відсотком гуртожитків випереджають інших Солом'янський та Голосіївський райони, де мешкають, зокрема, студенти «КПІ» та Університету Шевченка — 7 % та 3 %. У багатьох районах процент менший одиниці.

Загальна картина по місту

Загалом по місту найбільший процент киян мешкає у ненових багатоповерхових будинках — 67 %. На другому місті новобудови — 15 %. На третьому буде перспективна забудова — 12 %. Тобто у ще не зведених ЖК зможе оселитись близько 12 % від наявних мешканців столиці. Четверте місце посідає приватна забудова — 4 %. І на останньому гуртожитки — 1 %.