Де заспокоїти нерви
у Голосіївському районі?
ЛУН Місто склав інтерактивну карту всіх парків та скверів Голосіївського району. За словами медиків, відпочинок тут корисний для психічного здоров'я.
Помаранчеві смуги — велоінфраструктура створена 2019 і раніше. Сині — велодоріжки 2020, вже прокладені та ті, що в роботі. Зелені — велодоріжки у зонах відпочинку.
Голосіївський район вважають найзеленішим у Києві. Чи дійсно тут багато парків і скверів? Гайда подивимося інтерактивну карту.

Щоб скласти карту, ми працювали з низкою документів — з Генпланом 2020, з Програмою розвитку зеленої зони м. Києва до 2010 року, зі списками Київзеленбуду, зверталися до сервісів OpenStreetMap та Google Maps.

Як бачимо, у Голосіївському районі є кілька великих зелених зон, але вони знаходяться передусім на околицях. У середині району, де сконцентрована житлова забудова, з парками та скверами не дуже. На Теремках II частка озеленення подекуди становить лише 10% — детальніше про це ми писали у дослідженні Де у Києві найгарячіше?
Як виглядають 10 % / 40 % / 50 % відсотків озелененої території?
  10% — вулиця Маршала Конєва, Теремки II
  Джерело фото: Карти Google
  40 % — вулиця Касіяна, Теремки II
  Понад 50 % — вулиця Академіка Білецького, Відрадний
  Бажання, щоб біля дому був парк чи сквер — не просто примха. Навіть 20 хвилин серед дерев та зелених насаджень знижують рівень кортизолу, тобто допомагають долати стресовий стан, про це пише МОЗ, посилаючись на дослідження Urban Nature Experiences Reduce Stress in the Context of Daily Life Based on Salivary Biomarkers та More green space is linked to less stress in deprived communities: Evidence from salivary cortisol patterns.

  І що більше парків та скверів в межах пішохідної досяжності, то менші шанси захворіти на психічну хворобу — The importance of greenspace for mental health. Ба більше, спостереження за птахами британські лікарі прописують як заспокійливий засіб — Birdwatching for peace of mind and better health.

  Крім позитивного впливу на психічне здоров'я, перебування на свіжому повітрі спонукає й до здорового способу життя — мотивує більш активно проводити час та бути рухливими. Про це, посилаючись на дослідження Health benefits of green spaces in the living environment, пише Уляна Супрун.

  Дуже актуально під час стресу від пандемії.
  Помітили неточність — напишіть нам на пошту misto@lun.ua. Разом зробимо ідеально.
  Інші статті на тему: