Які типи опалення найпоширеніші у Києві та області
Час у дорозі. Він є у всього, навіть у тепла, що йде до наших домівок. Час у дорозі тепла напряму залежить від типу опалення будинку. ЛУН Місто дослідив, як саме опалюються багатоповерхівки Києва й області та дізнався, до якого їх відсотку тепло дістається швидше.
Почнемо з теорії. Опалення у житлових багатоповерхівках Києва й області буває трьох типів. Централізоване — тепло йде від великої загальної теплової станції. Автономне — гріє котельня, що обслуговує один будинок чи житловий комплекс. Індивідуальне — тепло подається газовим чи електричним котлом, що встановлений у квартирі.

У кожного типа опалення є свої переваги та недоліки. Серед мінусів централізованого — залежність від аварій на магістральних трубопроводах та загального опалювального сезону. Автономного — можливий шум та вібрації від котельні. Індивідуального — підвищена вибухонебезпечність при користуванні газовим котлом. Серед плюсів автономного та індивідуального — менший час у дорозі тепла та як результат — менші теплові втрати.

Щоб розібратися, до якого відсотку будинків Києва й області тепло долає менший шлях, ми проаналізували дані про 13 тисяч багатоповерхівок. Житло умовно розділили на два типи — нове (збудоване після 2010 року) та старе (до 2010 року). Досліджували введені в експлуатацію будинки.

Результати аналізу дивіться на графіках. А потім читайте, де біля Києва будують найбільше житла.
Інші статті на тему: