Де кияни стикаються з підтопленнями під час дощу

ЛУН Місто проаналізував новини за останні пʼять років та склав Карту дощових підтоплень Києва - місць, де кияни найчастіше фіксують підтоплення під час злив.

Опубліковано: 04 серпня 2023

Причини

Під час чи не кожної сильної зливи вулиці Києва перетворюються на річки. Причин тому низка.

Це і зміни клімату, які несуть інтенсивні дощі - за короткий проміжок часу випадає великий об'єм опадів. Наприклад, 8 липня 2023 менш ніж за годину випала півмісячна кількість, 33,2 мм - за даними Центральної геофізичної обсерваторії. Загалом за липень на пості ЦГО на проспекті Науки, 37 випало 136 мм, або дві кліматичні норми.

Не покращують ситуацію застарілі інженерні мережі та перенавантаження на них через нерівномірну забудову. Перешкодою є бруд, сміття з вулиць, які швидко забивають зливостоки.

Карта

Тож до інфраструктури міста зʼявилася нова вимога - щоб не затоплювало під час злив.

Команда ЛУН Місто проаналізувала новини за 2019-2023 роки та нанесла на Карту дощових підтоплень Києва повідомлення про підтоплення під час злив. Найменше згадок зафіксували щодо південної частини Соломʼянського району. Найбільше щодо Шевченківського району та півночі Соломʼянського, у північно-центральній частині міста.

Щоб допомогти зробити карту повнішою, заповніть форму і розкажіть, де ще місто плаває під час злив - https://forms.gle/onhJUrRbhNezc5dF8.

Світові практики

Підтоплення через інтенсивні зливи - проблема не тільки Києва. Через зміни клімату та збільшення інтенсивності опадів 700 мільйонів людей живуть у місцях, де зростає максимальна добова кількість опадів, зазначають дослідники міжнародної агенції Arup.

Популярною концепцією протидії підтопленням є ідея “міст-губок”. У містах збільшують площі водойм та озеленення, адже газон, парк, ліс, напротивагу асфальту і бетону, здатні вбирати надлишкову воду.

Ще одне рішення зеленої інфраструктури - дощові сади - зелені зони розташовані трохи нижче тротуару, засаджені вологолюбними рослинами. Дощові сади беруть на себе зайву воду і безкоштовно фільтрують її. Такі зелені зони облаштовують зокрема під водостічними трубами.

Світ змінюється, тож міста мають адаптуватися до цих змін.

Слідкуйте за проєктами команди ЛУН Місто у Telegram - t.me/lunmisto