Дерусифікація: як змінилися назви вулиць України 

Команда ЛУН Місто проаналізувала понад 1700 топонімів.

Опубліковано 18 серпня 2022

Героїв Маріуполя, Миру, Бандери, Героїв України, Петлюри, Стуса — це назви, які найчастіше дають вулицям, провулкам, проспектам України після 24 лютого 2022. Найчастіше ж вулиці сьогодні називають на честь українського астронавта Леоніда Каденюка. Його імʼя дають при перейменуванні вулиць радянського космонавта Гагаріна.

Щоб скласти статистику перейменувань та запустити інтерактивну карту дерусифікації, команда ЛУН Місто обробила понад 1700 топонімів — у великих містах на кшталт Києва, Дніпра, Львова, Харкова, Івано-Франківська, а також у містах, містечках, селах.

Серед основних тенденцій у найменуванні вулиць:

Зʼявилася в Україні і вулиця названа імʼям друга України, премʼєра Великої Британії Бориса Джонсона. Розташована у Новомосковську, перетинається з вулицею Волонтерською.

  1. asdfklj
  2. aslkdfj
  3. laskjdfk
  4. lasjdf

Загалом напротивагу радянській практиці зараз у рази менш назв-штампів, які повторювали у всіх регіонах. Нові топоніми частіше відображають історію місцевості.

Серед старих радянських назв трійка найповторюваних — Гагаріна, Пушкіна, Мічуріна. Гагаріних більше ніж Пушкіних у півтора раза. Багато вулиць та провулків Лермонтова, Суворова, Толстого, 8 березня.

Посилання на інтерактивну карту дерусифікованих вулиць від ЛУН Місто