Де під Києвом буде найбільше котеджних містечок?
Після тижнів самоізоляції мимоволі задумуєшся «а якби жити у власному будинку за містом?» — щоб своє подвір'я, ніяких кнопок ліфта. ЛУН Місто проаналізував, у якому напрямку такого житла будують найбільше.
Кольорами позначена віддаленість від Києва: чим більша відстань, тим відтінок ближчий до червоного кольору
Котеджне містечко — для багатьох досить абстрактне поняття. Тому для початку розберемося в термінології.

  • Саме котеджне містечко — територія з приватними будинками на одну родину або ж пустими ділянками під будівництво. Котеджі мають своє подвір'я з площею у кілька соток.

  • Дуплекси — територія з малоповерховими житловими будинками, розрахованими на дві сім'ї. У кожної — окремий вхід і своє невеличке подвір'я.

  • Таунхауси — майже те саме, що дуплекси, але розраховані на кілька сімей. Кожен будинок зазвичай теж має невеличку ділянку землі, з місцем для паркування та гаражем.

  • Змішана територія, де розмістились і котеджі, і дуплекси, і таунхауси.

Територія містечок може бути як закритою з власною інфраструктурою, так і просто забудованою територією.

Розібралися. Тепер розповідаємо, що саме ми аналізували. Ми взяли дані ЛУН про всі котеджі містечка, таунхауси та дуплекси Києва й області, які будуються зараз або були зведені після 2010 року, і у яких є будинки на продаж. Дізналися кількість будинків (секцій для таунхаусів та дуплексів) для кожного з них. Так отримали кількість будинків, які продаються на первинному ринку, і нанесли їх на карту.

Як бачимо, найінтенсивніше котеджні містечка зводять у західному та південному напрямках. Великі котеджні містечка також є у бік Вишеньок, Василькова, Макарова. Північно-східний напрямок, як і у випадку з багатоповерхівками, розвивається не дуже інтенсивно — даються взнаки транспорті проблеми, знайомі Троєщині.

Цікаво порівняти розвиток багатоповерхової та малоповерхової забудови під Києвом? Дивіться наше попереднє дослідження — Де біля Києва будують найбільше житла.