Чим зараз дихає Київ?
Зрозумівши рік тому, що точної відповіді на це питання немає, ми вирішили запустити моніторинг чистоти повітря. А перед цим розробити й самі точні вимірювачі. Ця сторінка розповідає про нашу екологічно-розробницьку пригоду.

Ми — це ЛУН Місто, соціальний проєкт компанії ЛУН. Займаємося дослідженнями якості міського середовища. І якість повітря — один з ключових показників.
Що вимірюють датчики
ЛУН Місто
Всесвітня організація охорони здоров'я називає забруднення повітря однією з десяти найголовніших проблем охорони здоров'я. І особливу увагу приділяє дрібнодисперсним завислим часточкам — PM 2,5 та PM 10. Вони такі дрібні — у 30 разів менше діаметра волосини — що проникають у наші легені та кров. Призводять до серцево-судинних захворювань, захворювань дихальної системи та інших проблем зі здоров'ям. Їхню концентрацію у повітрі ми і вимірюємо. Також наші датчики фіксують температуру та вологість.
PM 2,5 та PM 10
Дрібнодисперсний пил — міленькі часточки, що проникають у легені та кров. Серед джерел — автотранспорт, промисловість, ерозія дорожнього покриття.
Вологість
Цей показник допомагає нам точніше визначати якісь повітря. А вам сигналізує, коли варто увімкнути зволожувач повітря.
Температура
Цей показник допомагає нам точніше визначати якісь повітря. А вам розуміти — якому одягу сьогодні надати перевагу.
Як працює датчик
Станції проводять вимірювання що 15 секунд і що 5 хвилин передають свіжу інформацію на карту якості повітря Києва, у бот та на інформер ЛУН Місто. Кожна станція складається з таких частин:
Пиломір
Сенсор PMS відрізняється від аналогічних стабільністю роботи та точністю вимірів. Крім того, ????
Контролер
We develop the main conception of a company according to company target, develop strategies of competitive advantage.
Сенсор температури, вологості
We develop strategy, conception, and ideology of the project, offer you a city-planning idea, create zones planning schemes.
Корпус сенсорів
Форма у вигляді тарілок виконує одразу дві функції: забезпечує безперешкодну циркуляцію повітря та захищає сенсори від опадів.
Корпус міні-комп'ютера
Цьому блоку не страшний ні дощ, ні вітер, бо він знаходиться у приміщенні. Ми були дуже раді, дійшовши до цього рішення. Всередині коробочки знаходиться Wi-Fi-модуль та система, що приймає дані від сенсора та передає їх на сервер.
Подовжувач корпуса
У алюмінієвої палки, що кріпиться до корпуса с сенсорами, є важлива роль — вона знижує вплив повітряних потоків біля стіни. Вони б знижували точність показників.
Блок живлення
На точність показників вливає дуже багато факторів. Зокрема й блок живлення. Ми обрали той, що не давав похибку.
Хто в команді
У нас все серйозно. Прототипування, тестування, залучення для консультацій експертів різних галузей. Нашу ініціативу підтримує, зокрема, проєкт Ecoimpact програми Європейського Союзу. Розробкою датчикім ми замаймаємося разом із командою з Факультету радіофізики, електроніки та комп'ютерних систем КНУ імені Шевченка (ФРЕКС).
В'ячеслав Борецький
кандидат наук
Eva is the voice of our brand. She spends hours to make our clients feel care and enjoy communication with the company. If you have any suggestions or ideas you can write her.
Олександр Загарія
аспірант
Julia takes care of everything you can see. She spent five years in London learning visual communication. She uses her knowledge to make the world a little more beautiful.
Андрій Антоненко
студент
Max invented our company. He is the father of our main goals and values. He has founded first core members of our team and helped them to show their unique talents in work process.
Як долучитися
Моніторинг якості повітря ЛУН Місто — громадська мережа, тож у перспективі встановити у себе за вікном вимірювач зможуть всі охочі. Про старт прийому заявок ми обов'язково повідомимо. Перевагою буде проживання на 1–2 поверсі, адже згідно з директивою ЄС забір повітря треба проводити на відстані 1,5–4 метри від землі — у зоні дихання. А вже зараз:
Маєте питання, пишіть
Мене звати Анна Денисенко
і я кураторка соціальних проєктів ЛУН.
Пишіть мені щодо співпраці:

fb.me/anna.denysenko.ustenko
misto@lun.ua