Які міста України встановили ялинки незламності

Команда ЛУН Місто зробила карту ковзанок, хатинок Миколая та символічних ялинок міст України. Зараз на карті понад 40 локацій, розрахованих передусім на дітей, перелік поповнюється.

Опубліковано 20 грудня 2022

За допомогою карти https://misto.lun.ua/christmas можна дізнатися, які міста все ж вирішили встановили символічні ялинки, де облаштували ковзанки, почитати про те, якими є ці локації. Команда ЛУН Місто нагадує, що відвідання багатолюдних заходів зараз є небезпечним.

Де будуть ялинки

Ялинка цього року стоятиме у Бучі, яка пройшла російську окупацію, - під час опитування більшість містян висловилися "за".

Не відмовився від ялинки Харків, який продовжує страждати від постійних російських обстрілів. Там ялинку встановлюють у метро. На станції планують влаштувати і невеликі заходи для дітей.

Ялинку декорують у Миколаєві. Всередині імпровізованої ялинки - памʼятник Святому Миколаю. Його для захисту від обстрілів росією обклади мішками з піском, мішки покрили маскувальними сітками, на сітках розвісили кульки та гірлянди.

Біля головної ялинки країни у Києві можна буде зарядити телефон.

Якими будуть ялинки

Міста відмовляються від святкової ілюмінації, а якщо і роблять її, то мінімальною і живлять від наданих меценатами генераторів.

У Черкасах не підсвічуватимуть навіть світлодіоді композиції - "встановили невелику ялинку і світлодіодних оленів, хоч вони і не будуть світитись".

Прикраси для ялинок використовують торішні. Обирають ті, що у жовто-блакитних кольорах.

Чернівці, Луцьк, Нетішин декорують іграшками, створеними власноруч. У Франківську символічну ялинку - металевий каркас, прикрашають дитячими малюнками про Перемогу.

Ялинки цього року менші ніж зазвичай. Володимир, Лубни, Ковель, Решетилівка прикрашають живі дерева, які ростуть у парках.

У Львові різдвяним деревом стане ялинка, що росла на теплотрасі - її треба було зрубати.

Створюють локації, як правило, щоб не позбавляти дітей хоча б мінімального свята.