ЛУН Місто  AIR запускає мережу в Житомирі

Моніторити якість повітря у реальному часі тепер можна у 12 містах України

20 грудня 2023 року відбувся офіційний запуск проєкту моніторингу якості повітря у Житомирі від ЛУН Місто AIR за підтримки Житомирської міської радиhttps://misto.lun.ua/air/zhytomyr.

ЛУН Місто AIR — українська громадська система моніторингу якості повітря, створена з метою покращити екологічну ситуацію в країні.

Аналогічні станції вже успішно працюють в 11 містах: Києві, Львові, Одесі, Чернівцях, Хмельницькому, Тернополі, Івано-Франківську, Ужгороді, Вінниці, Рівному, Луцьку і відсьогодні в Житомирі.

Карта якості повітря ЛУН Місто AIR https://misto.lun.ua/air/zhytomyr

Проєкт розробили команда української IT-компанії ЛУН та науковці Факультету радіофізики, електроніки та компʼютерних систем КНУ ім. Шевченка. Українська розробка частково надрукована на 3D принтері та використовує  ML-модель, що мінімізує вплив високої вологості на датчики.

Наразі у Житомирі та передмісті встановлено 5 станцій, вони щосекунди аналізують якість повітря за вікном. Станції вимірюють концентрацію PM1, PM2.5, PM10, яким ВООЗ приділяє особливу увагу через їхній негативний вплив на здоровʼя.

Станції передаються місту безкоштовно, обслуговування також є безоплатним. ЛУН Місто AIR планують встановити  ще кілька станцій в місті, подати заявку може кожен охочий за посиланням.

Фото: Житомирська міська рада

Фото: Житомирська міська рада

Фото: Житомирська міська рада

Показники у реальному часі виводяться на карту, у Telegram- та  Viber-боти, у віджет для iOS. Сервіси ЛУН Місто AIR доступні з телефону та комп’ютера.

Дані відображаються  у AQI (Air Quality Index) – індекс якості повітря, що розроблений Агенцією з охорони довкілля США і використовується у багатьох країнах світу. Чим нижче значення AQI, тим краще для здоровʼя.

Дані ЛУН Місто AIR пройшли апробацію та транслюються  швейцарською компанією IQAIR, північно-македонською AirСare, французькою Plume Labs, а також українською ЕкоЗагрозою від Міндовкілля, міським застосунком Тернополя тощо.

Фото: Житомирська міська рада

Карта ЛУН Місто AIR – https://misto.lun.ua/air/zhytomyr

Telegram-бот ЛУН Місто AIR – https://t.me/aqualitybot

Viber-бот ЛУН Місто AIR – https://chats.viber.com/air-now

Віджет для iPhone ЛУН Місто AIR

Фото: Житомирська міська рада