Починаємо моніторити якість повітря у Вінниці

ЛУН Місто AIR розвиває мережу станцій у новому місті

19 червня 2023 року відбувся офіційний запуск проєкту моніторингу якості повітря у Вінниці від ЛУН Місто AIR спільно з представниками міської ради.

ЛУН Місто AIR — українська громадська система моніторингу якості повітря, створена з метою покращити екологічну ситуацію в країні.

Аналогічні станції вже успішно працюють у 8 містах: Києві, Львові, Одесі, Чернівцях, Хмельницькому, Тернополі, Івано-Франківську, Ужгороді. В червні 2023 року мережа розшириться ще на три міста: Вінниця, Луцьк, Рівне misto.lun.ua/air/vinnytsia.

Проєкт розробили команди української IT-компанії ЛУН та Факультету радіофізики, електроніки та компʼютерних систем КНУ ім. Шевченка.

Наразі у Вінниці встановлені 7 станцій, вони щосекунди аналізують якість повітря за вікном. Станції вимірюють небезпечні для здоров’я наддрібні частинки: концентрацію PM1, PM2.5, PM10.

Показники у реальному часі виводяться на карту, у Telegram- та  Viber-боти, у віджет для iOS. Сервіси  ЛУН Місто AIR доступні з телефону та комп’ютера.

Даним ЛУН Місто AIR транслюють всесвітні організації та українська ЕкоЗагроза від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Станції передаються місту безкоштовно, обслуговування також є безоплатним.

Проєкт розпочав встановлення станцій у Вінниці кілька місяців тому, тож маємо дані моніторингу якості повітря протягом останніх 30 днів однією зі станцій. Протягом останніх 30 днів повітря в Вінниці було на рівні “повітря чисте”, таке при якому можна провітрювати приміщення або проводити активно час просто неба.

Карта ЛУН Місто AIR https://misto.lun.ua/air/vinnytsia

Telegram-бот ЛУН Місто AIR https://t.me/aqualitybot

Viber-бот ЛУН Місто AIR https://chats.viber.com/air-now

Віджет для iPhone ЛУН Місто AIR