ЛУН Місто AIR запускає мережу у Рівному

Прийом заявок на встановлення станцій триває

21 червня 2023 року відбувся офіційний запуск проєкту моніторингу якості повітря у Рівному від ЛУН Місто AIR спільно з міським головою Олександром Третяком, представниками Рівненської міської ради та Агенції розвитку Рівного.

ЛУН Місто AIR — українська громадська система моніторингу якості повітря, створена з метою покращити екологічну ситуацію в країні.

Аналогічні станції вже успішно працюють у 10 містах: Києві, Львові, Одесі, Чернівцях, Хмельницькому, Тернополі, Івано-Франківську, Ужгороді, Вінниці і відтепер у Рівному misto.lun.ua/air/rivne.

Фото: rivnerada.gov.ua

Проєкт розробили команди української IT-компанії ЛУН та Факультету радіофізики, електроніки та компʼютерних систем КНУ ім. Шевченка.

Наразі у Рівному встановлені 5 станцій, вони щосекунди аналізують якість повітря за вікном. Команда планує розширити мережу в місті до 10, та приймає заявки від небайдужих містян на встановлення такої станції у себе за вікном. Подати заявку можна тут.

Фото: rivnerada.gov.ua

Станції вимірюють найбільш небезпечні для здоров’я наддрібні частинки: концентрацію PM1, PM2.5, PM10.

Показники у реальному часі виводяться на карту, у Telegram- та  Viber-боти, у віджет для iOS. Сервіси  ЛУН Місто AIR доступні з телефону та комп’ютера.

Дані відображаються в AQI (Air Quality Index) – це індекс якості повітря, що розроблений Агенцією з охорони довкілля США і використовується у багатьох країнах світу. Чим більше значення AQI, тим вищий рівень забруднення повітря і негативніший плив на здоров'я.

Фото: rivnerada.gov.ua

Даним ЛУН Місто AIR довіряють всесвітні організації та українська ЕкоЗагроза від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Станції передаються місту безкоштовно, обслуговування також є безоплатним.

Проєкт розпочав встановлення станцій у Рівному кілька місяців тому і маємо дані моніторингу якості повітря протягом останніх 30 днів однієї зі станцій. Протягом останніх 30 днів повітря в Рівному було на рівні “повітря чисте”, при якому можна провітрювати приміщення або проводити активно час просто неба, та “повітря прийнятне”, при якому також не варто хвилюватися – це нормальний показник.

Фото: rivnerada.gov.ua

Карта ЛУН Місто AIR https://misto.lun.ua/air/rivne

Telegram-бот ЛУН Місто AIR https://t.me/aqualitybot

Viber-бот ЛУН Місто AIR https://chats.viber.com/air-now

Віджет для iPhone ЛУН Місто AIR