ЛУН Місто AIR тепер працює у Хмельницькому

Кожен охочий може в реальному часі перевірити, наскільки чисте повітря за вікном, зайшовши на карту ЛУН Місто AIR, встановивши безкоштовний додаток чи запустивши чат-бот

Опубліковано 17 листопада 2022

17 листопада 2022 року відбувся офіційний запуск проєкту аналізу якості повітря в Хмельницькому від ЛУН Місто AIR спільно з мером міста Олександром Симчишиним та представниками міської ради.

ЛУН Місто AIR — українська громадська система моніторингу якості повітря, створена з метою покращити екологічну ситуацію в країні.

Проєкт розробили команда IT-компанії ЛУН та Факультету радіофізики, електроніки та компʼютерних систем КНУ ім. Шевченка.

Станції розставлені по місту та щосекунди моніторять якість повітря за вікном. Вони вимірюють найбільш небезпечні для здоров'я наддрібні частинки: концентрацію PM1, PM2.5, PM10.

Показники у реальному часі виводяться на карту, у Telegram- та Viber-боти, у віджет для iOS. Сервіси ЛУН Місто AIR доступні з телефону та комп'ютера.

Даним ЛУН Місто AIR довіряють всесвітні організації та українська ЕкоЗагроза від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Станції передаються місту безкоштовно, обслуговування також є безоплатним.

Карта ЛУН Місто AIR

https://misto.lun.ua/air/khmelnytskyi

Telegram-бот ЛУН Місто AIR

https://t.me/aqualitybot

Viber-бот ЛУН Місто AIR

https://chats.viber.com/air-now

Віджет

для iPhone ЛУН Місто AIR

Протягом останніх двох місяців станції працювали у тестовому режимі і ось графік з першими результатами: